Grawerowanie i wycinanie

Nasza oferta to kompleksowe usługi grawerowania, wycinania i znakowania powierzchniowego przedmiotów. Specjalizujemy się w grawerowaniu: tworzyw sztucznych, gumy, laminatów grawerskich, szkła, drewna, skóry, pleksi, aluminium, metalu i wielu innych materiałów.

Subtelny grawer na szkle bardzo często wykorzystywany jest przez tysiące pubów i restauracji, które prezentują swoje logo na kieliszkach, szklankach, kuflach i wszelkich naczyniach. Estetyka i czystość obróbki sprawia, że powszechnie grawerowane są również nagrody i trofea.

Drewno jest materiałem prezentującym wyjątkowo efektowne rozwiązania. Grawerowanie drewna najczęściej wykorzystywane jest dla zdobienia prezentów, pamiątek, szykownych opakowań, drewnianych zabawek i kredek, gadżetów oraz elementów wizualizacji.

Grawerowanie na materiałach metalowych pozwala uzyskać bardzo atrakcyjny efekt znakowania, bardzo często wykorzystywany na różnorodnych eleganckich upominkach oraz wyróżniających się elementach identyfikacyjnych. Metal jest również bardzo trwałym materiałem, odpornym na temperaturę, ścieranie i zarysowania, który wykorzystuje się do wykonywania tabliczek opisowych, identyfikacyjnych, ostrzegawczych, szyldów, tabliczek z kodami kreskowymi.

Dla młodej pary na ślub warto zdecydować się na zdjęcie grawerowane w drewnianej sklejce lub laminacie czy kieliszki do szampana z wygrawerowana datą ślubu, a na podziękowania dla rodziców elegancki podkład drewniany z piękną dedykacją.

Doskonałą pamiątką na chrzest będzie grzechotka, srebrny smoczek czy łyżeczka. Sygnowane indywidualnym grawerem będą przypominać dziecku o tej ważnej chwili.

Na pierwszą komunię świętą idealny będzie srebrny obrazek czy grawer na medaliku lub okładce pisma świętego.

Na urodziny świetnie sprawdzą się medale,dyplomy lub puchar ze śmieszną dedykacją, kubek, kufel czy piersiówka

Na 60 urodziny świetnym pomysłem będą statuetki szklane lub skrzynki na wino, karafki, szklanki na whisky.

Prezenty z wygrawerowanymi życzeniami będą niezapomnianym upominkiem i pamiątką na lata.

Na Dzień Matki pięknym prezentem będzie zegar czy kubek z grawerem, ramka z mottem, a dla Ojca kufel ze śmieszną sentencją.

Prezenty o charakterze romantycznym to doskonały sposób na wyrażenie uczuć! Aby je wyrazić potrzebujesz oryginalnego prezentu z dedykacją! Mamy dla Ciebie wiele ciekawych propozycji na romantyczny prezent. Wręczając podarunek o charakterze romantycznym podkreślisz jak bardzo troszczysz się o bliską Ci osobę. Doskonałymi okazjami do wręczenia takiego podarunku są urodziny czy walentynki.

Oferta naszej firmy w zakresie realizacji tabliczek obejmuje wykorzystanie materiałów typu: aluminium, laminat grawerski, folia grawerska, metal, alumark, graval. Wykonujemy z nich identyfikatory dla zwierząt, wizytówki, breloki do kluczy, jak również tabliczki opisowe, identyfikacyjne, ostrzegawcze, szyldy, tabliczki z kodami kreskowymi. W zależności od potrzeb klienta potrafimy dostosować przeznaczenie dla poszczególnych tabliczek i oznakowań.
Większość z oferowanych przez nas tabliczek może zostać przygotowana do zawieszenia poprzez podklejenie specjalną taśmą samoprzylepną lub poprzez wywiercenie otworów pod zamocowanie nitem lub wkrętem do podłoża.

Tabliczki z kodem kreskowym

Nanosimy kody kreskowe na materiał typu aluminium, graval, alumark, tabliczkę znamionową, inwentarzową i wiele innych podobnych, co pozwala na zachowanie znacznie dłuższej trwałości i przydatności oraz odporności na uszkodzenia mechaniczne, ścieranie czy środki chemiczne niż w przypadku kodów drukowanych na nośniku papierowym. Kody mogą mieć zastosowanie w magazynach, halach produkcyjnych, przy mocno eksploatowanych elementach wymagających identyfikacji paskowej z użyciem czytników elektronicznych.

Tabliczki firmowe

Tabliczki firmowe wykonujemy z aluminium, laminatu grawerskiego, gravalu, alumarku - polecane jako tabliczki firmowe na drzwi, tabliczki do znakowania maszyn i urządzeń jak również wizytówki. Zastosowana w ich produkcji wysoka jakość druku podnosi walory estetyczne i informacyjne. Pomagają w nawiązaniu kontaktu w biznesie, zbudowaniu profesjonalnego wizerunku wśród potencjalnych klientów – partnerów oraz ułatwiają postanie zapamiętanym.

Wizytówki aluminiowe

Wizytówki wykonujemy metodą graweru jednostronnego na aluminium, gravalu lub alumarku. Pomagają w nawiązaniu kontaktu w biznesie, zbudowaniu profesjonalnego wizerunku wśród potencjalnych klientów – partnerów oraz ułatwiają pozostanie zapamiętanym.

Tabliczki inwentaryzacyjne

Wykonujemy tabliczki inwentaryzacyjne na anodowanym aluminium 0,5 mm lub 0,8 mm, laminacie grawerskim, gravalu, alumarku, stali nierdzewnej z atestem
Możemy przygotować je do zawieszenia poprzez podklejenie specjalną taśmą samoprzylepną lub poprzez wywiercenie otworów pod zamocowanie nitem lub wkrętem do podłoża.
Tabliczka w swojej treści może zawierać oprócz numeru inwentarzowego oraz danych właściciela także wagę, wymiary, kod kreskowy.

 

Tabliczki opisowe

Zapewniają czytelne i trwałe oznakowanie maszyn i urządzeń. W przeciwieństwie do tabliczek wykonanych z warstwowych laminatów tabliczki wykonane na anodowanym aluminium, laminacie grawerskim, gravalu czy alumarku są kilkakrotnie trwalsze, odporne na temperaturę, ścieranie, zarysowania, wpływ kwasów, zasad, rozpuszczalników, smarów, olejów i co ważne - bardzo estetyczne.
Możemy przygotować je do zawieszenia poprzez podklejenie specjalną taśmą samoprzylepną lub poprzez wywiercenie otworów pod zamocowanie nitem lub wkrętem do podłoża.

Wykrojniki

Wykrojniki introligatorskie wykonane w technologii laserowej stanowią element, pomiędzy projektem a gotowym opakowaniem, umożliwiający fizyczne wycięcie projektu z zadanego materiału. Są przeznaczone dla firm, które wykrawają różnorodne formy z kartonów, tektur, tworzyw sztucznych tj laminaty, folie, gąbki, skóry, gumę.

Atutem stosowania wykrojnika jest możliwość wykrawania skomplikowanych i złożonych kształtów opakowań oraz nieregularnych, falowanych i postrzępionych wzorów. Tylko z jego pomocą możemy uzyskać powtarzalność wykrawanych użytków niezbędną do dalszej produkcji.

Panele do maszyn

Panele opisowe do maszyn, urządzeń, sal audio-video, kina domowego, sprzętu AGD są wycinane z materiałów tj laminat, grawerski, folie, aluminium, graval anodowana.
Posiadają funkcje przycisków, kontrolek, przełączników, dźwigni, elementy wyciętych otworów czy zaokrąglonych narożników.

Technologię cięcia laserowego charakteryzuje najwyższy poziom precyzji. Perfekcyjne, idealnie gładkie efekty powstają w procesie, który nie wymaga dodatkowej obróbki. Dowolność kształtów oraz dokładność cięcia najmniejszych detali stawia metodę na najwyższym poziomie. Cięcie laserowe jest ponadto techniką, która nie wymaga specyficznych kwalifikacji ani umiejętności. Opanowanie kilku kroków pozwala wykonać pierwsze przykłady, które skłaniają użytkownika do dalszych eksperymentów i poszukiwań. Możliwości technologii są nieograniczone.

Drewno

Obróbka nie wymaga mocowania materiału, brak jest jakichkolwiek naprężeń materiału. Świetna możliwość wykonywania inkrustacji, zdjęć na drewnie, mebli, upominków, a w połączeniu z odpowiednim oprogramowaniem jest narzędziem do szybkiego oraz precyzyjnego wykonywania wykrojników.

Guma

Wycinanie z arkusza gumy dowolnych kształtów polecane jest m.in. do tworzenia odpowiednich formatów płytki tekstowej pieczątek. Cięcie gumy jest ponadto często wykorzystywane do wycinania uszczelek.

Papier

Cięcie papieru dostarcza niezwykle ciekawych realizacji wykorzystywanych do produkcji kartek okolicznościowych lub wizytówek. Wyjątkowa precyzja technologii umożliwia wycięcie najdrobniejszych elementów w bardzo szybki sposób, czego nie zapewniają inne metody obróbki.

Tworzywa sztuczne

Jest to ogromna możliwość dla obróbki wiązką lasera. Obróbka jest precyzyjna z bardzo wysoką tolerancją i możliwością szybkich zmian wzoru. Doskonałe narzędzie do wykonywania klawiatur membranowych.
Plexi - możliwość cięcia tego materiału może być wykorzystywana do produkcji przeróżnych biurowych akcesoria takich jak podstawka na wizytówki lub promocyjne gadżety reklamowe.

Inne

Skóra

Skórzane terminarze, etui, wizytowniki to idealne, powszechnie stosowane akcesoria będące jednocześnie doskonałym nośnikiem reklamy i źródłem niezliczonych realizacji, takich jak: grawerowane logotypy, nazwy firm, nazwiska i wszelkie formy personalizacji.

Guma

Guma jest materiałem polecanym do grawerowania płytek tekstowych. Treść pieczątki uzyskana w wyniku grawerowania gumy charakteryzuje się najwyższym stopniem dokładności. Precyzja technologii pozwala osiągnąć idealne efekty nawet w przypadku najdrobniejszych elementów.

Kamień

Kamień jest trwałą i szlachetną bazą dla grawerowania niekonwencjonalnych, prestiżowych pamiątek, prezentów, nagród i tablic.

Tworzywa sztuczne i tekstylia

Grawerowanie na tworzywach sztucznych to z jednej strony realizacje wykonane na istniejących produktach, z drugiej: grawerowanie na materiałach takich jak: laminaty czy folie, które zostały zaprojektowane z myślą o obróbce laserowej. Polecane zastosowania to między innymi: wizytówki, tabliczki znamionowe, identyfikatory, szyldy, tablice, a także gadżety i breloki hotelowe oraz wiele innych.

Znakowanie narzędzi

Znakujemy narzędzia medyczne, przemysłowe jak również użytku codziennego tj. nożyczki fryzjerskie, sztućce, czy sprzęt gospodarstwa domowego.

 • Na szkle
 • Na drewnie
 • Na metalu
 • Na ślub
 • Na chrzest
 • Na komunię
 • Na urodziny
 • Na jubileusz
 • Na dzień ojca, matki, itp.
 • Prezenty romantyczne
 • Tabliczki aluminiowe
 • Wycinanie
 • Inne